ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė   Mon Apr 14, 2008 6:34 am

Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė
Nė njė ankand online, domeni www.pizza.com i ka sjellė 2.6 milionė dollarė njė amerikani i cili e kishte mirėmbajtur faqen qė nga viti 1994.
Chris Clark, 43 vjeēar, fillimisht e kishte blerė kėtė adresė pėr vetėm 20 dollarė nė vitin 1994, kur sapo kishte filluar rrjeti i internetit dhe kur po tentoj tė siguronte njė kontrate me njė kompani picash.

Nė janar, Clark vendosi tė shes domenin e tij pasi qė kishte dėgjuar pėr shitjen e vodka.com pėr tre milionė dollarė nė vitin 2006.

"Ėshtė ēmenduri, thjeshtė ėshtė vetėm ēmenduri. Mendova, 'pse tė mos provoj tė shoh se ēfarė interesimi mund tė ketė? Nėse dikush ėshtė i interesuar tė paguajė aq shumė pėr vodka.com, ndoshta ka mė shumė interesim nė pizza.com", ka thėnė Clark.

Ankandi online ka nisur mė 27 mars. Oferta e parė ishte 100 dollarė, pėr tu ngritur nė 2.6 milionė njė javė mė pas. Pas njė ankandi javor, ai pranoi ofertėn nga njė blerės anonim.

Clark ėshtė pishman pse nuk ka blerė mė shumė domene nė vitin 1994, kur rrjeti i internetit po lulėzonte.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» A very quick pizza that we love to make and eat
» Pizza and fairy cakes
» cooking a pizza
» help soggy pizza!
» At what point in your life did you get your shit together

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: