ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 BMW serie 1 – kampion i ekologjisė

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: BMW serie 1 – kampion i ekologjisė   Mon Apr 14, 2008 6:33 am

BMW serie 1 – kampion i ekologjisė
Varianti me naftė BMW serie 1 - 118d, me motor dylitėrsh me fuqi maksimale prej 143 KF, ėshtė shpallur kohė mė parė nga juria ndėrkombėtare (47 gazetarė nga 24 shtete) si "automjeti mė i mirė i gjelbėr i vitit".
Emetimi i dėmshėm i automjetit gjerman ėshtė vetėm 119 gramė dyoksid karboni pėr kilometėr, dhe atė me shpenzim shumė tė vogėl tė eurodizelit 4.7 l/100 pėr kilometėr BMW 118d ofron performansa tė shkėlqyeshme (210 km/h, 0-100 km/h pėr 8.9 sekonda).

Nė vendin e dytė ėshtė radhitur Volkswagen Passat, gjithashtu me motor dizel, derisa pėr titullin janė nominuar gjithsej 39 automjete.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
BMW serie 1 – kampion i ekologjisė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Millenium Serie
» Kaiyodo Kyoto aquarium serie booklet
» Avondale by Crown Lynn for Gibsons & Paterson
» What's the best series of DW ever?
» guillows fokker dr1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: