ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve   Mon Apr 14, 2008 6:32 am

Pėrfaqėsuesit e policisė britanike kanė zbuluar se njė numėr i caktuar i fėmijėve tė shkollave fillore prej moshės vetėm dhjetėvjeēare, nė hapėsirat e popullarizuara tė uebit pėr shoqėrim, shtiren si pedofilė, e krejt kėtė e bėjnė pėr t’i frikėsuar bashkėmoshatarėt e tyre.

Zėdhėnėsi i policisė sė Devonit dhe Cornwallit ua ka tėrhequr vėmendjen prindėrve tė pėrcjellin fėmijėt e tyre nė internet, sepse kanė parė fillimin e njė trendi tė ri nė mesin e fėmijėve tė kėtij qyteti britanik – njė numėr i caktuar i tyre nė shėrbimet Bebo apo nėpėrmes rrjetit MSN shtiren se janė pedofilė.

Nė tė njėjtėn kohė ata u tėrheqin vėmendjen prindėrve pėr atė se fėmijėt e tyre nė internet i viktimizojnė edhe tė sėmurėt e vėrtetė, dhe se kjo ėshtė hera e parė qė kanė parė njė formė tė kėtillė tė keqpėrdorimit cyber nė mesin e fėmijėve.Nė kėtė muhabet janė kyēur edhe pėrfaqėsuesit e Qendrės ‘Child Exploitation and Online Protection Center” tė cilėt kanė deklaruar se nė pėrvojėn e tyre kanė parė shumė forma tė keqtrajtimit cyber nė mesin e fėmijėve tė shkollave fillore dhe tinejxherėve, mirėpo njė rast si ky nuk kanė parė mė herėt.

“Qė fėmijėt tė shtiren se janė pedofilė, duket bukur ekstreme dhe pėr brengosje dhe nevojiten qė qysh nė fillim tė kėtij trendi bizar tė ndėrmerren hapat e duhur”, ka shtuar zėdhėnėsi i Qendrės “Child Exploitation and Online Protection Center”.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The day the internet died.
» WHAT WOULD YOU DO IF YOU HAD NO INTERNET?
» No power, no internet, no heat ..
» The danger of "lurkers and "lurking"
» Need zekrom, victini, darkrai, jirachi and menaphy

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: