ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 MF5 shkon nė prodhim

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: MF5 shkon nė prodhim   Mon Apr 14, 2008 6:32 am

MF5 shkon nė prodhim
Kompania gjermane Wiesmann vitin e kaluar, gjatė panairit tė automjeteve nė Frankfurt, ka paraqitur konceptin atraktiv me emrin MF5, tė cilin nga kupetė tjera ekzotike e dallon fakti se ai futet nė lėvizje motori i marrė nga BMW M5.

Tash ka ardhur lajmi se MF5 zyrtarisht do tė shkojė nė prodhim dhe atė nė fabrikėn e hapur qysh para njė jave.

Gjatė vitit tė ardhshėm do t’i bashkohet edhe versioni kabriolet.

Siē edhe thamė, motorin tė cilin e pėrdorin M5 e M6, sigurojnė performansa fantastike.Me peshė tė karrocerisė prej 1.380 kilogramėsh dhe fuqi 507 KF, MF5 ėshtė nė gjendje tė arrijė shpejtėsinė deri nė 100 kilometra nė orė pėr vetėm 3.9 sekonda.

Marshi gjithashtu ėshtė i BMW-sė, prej shtatė shpejtėsish, derisa pėr frenim janė pėrgjegjės disqet e qeramikės.Automjeti ėshtė i gjatė 4.3, i gjerė 1.95 dhe i lartė vetėm 1.17 metra, derisa karroceria ėshtė e pėrpunuar nga alumini me zbatimin e metodave mė bashkėkohore.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
MF5 shkon nė prodhim
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: