ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 22
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010   Sun Apr 13, 2008 2:18 am

Microsoft lajmėron se versioni Home Edition i sistemit operativ XP pėrkundėr lajmėrimeve tė mėhershme do tė jetė nė shitje madje dy vite mė gjatė sesa qė ėshtė planifikuar.

Sa pėr rikujtim, Microsoft mė herėt ka thėnė se Windows XP do tė pushoj sė ekzistuari kėtė verė, mirėpo pėr shkak tė kėrkesės sė caktuar pėr kėtė sistem operativ, versioni Home Edition do tė mund tė blihet deri nė vitin 2010, e ndoshta edhe mė vonė.

Nė fakt, laptopėt e ashtuquajtur tė lirė siē janė ASUS Eee PC, Intel Classmate PC e OLPC pėr shkak tė harduerit tyre tė dobėt nuk janė nė gjendje tė sjellin Vistan dhe pėr shkak tė tyre Microsofti ka vendosur t’i zgjas jetėgjatėsinė e XP-sė.

Kjo ėshtė hera e dytė qė Microsoft i zgjat jetėgjatėsinė XP-sė. Largimi i tij ka qenė i caktuar pėr 30 janar tė kėtij viti, mirėpo pėr shkak tė presionit tė shfrytėzuesve dhe stėrshitėsve afati ėshtė shtyrė pėr 30 qershor.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Rushden Cavalcade 2010
» Millers Collectables 2010-2011 By Judith Miller & Mark Hill
» Jamie Foxx Pre-Grammy Party - Jan 29, 2010
» Golden Globes - January 17, 2010
» Company Magazine UK 2010

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: