ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Pa YouTube edhe nė Indonezi

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Pa YouTube edhe nė Indonezi   Sun Apr 13, 2008 2:16 am

Pa YouTube edhe nė Indonezi
Pa YouTube edhe nė Indonezi
Me kėrkesė tė qeverisė sė Indonezisė, ofruesit e qasjes nė internet kanė filluar tė bllokojnė qasjen nė YouTube, ku mund tė gjendet edhe filmi kundėr islamit tė punuar nga Geert Wilders, ka njoftuar njė gazetė nė Xhakarta.
Qasja nė YouTube po mbyllet, por nėpėrmes disa ofruesve tė shėrbimeve tė internetit ende ėshtė nė dispozicion, ka thėnė kryetarja e Shoqatės sė ofruesve tė internetit nė Indonezi.

Ministri indonezian pėr telekomunikacion i ka shkruar ditė mė parė shėrbimit YouTube dhe ka kėrkuar qė tė mos lejojė vendosjen e Fitna-s, njė film me metrazh tė shkurtėr nga holandezi Geert Wilders.

"Nė rast se nuk marrim pėrgjigje, do tė bllokojmė faqen nė vend", ka thėnė i deleguari i qeverisė.

Me qindra indonezianė kanė protestuar ditėve tė fundit kundėr shfaqjes sė filmit me ftesė tė lėvizjeve tradicionale islame.

Indonezia, ish-kolonia holandeze, ėshtė shteti mė i madh mysliman nė botė.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Pa YouTube edhe nė Indonezi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Slender Nation Youtube Channel Ideas. NEED THEM
» Cool youtube channel with a lot of vintage raw local police/fire video
» RPM are cool on youtube; Horsepower is cooler in the air
» [ 13 Apr 2012 ] SGCrawlers Youtube Channel Updates
» Looking for Professional Pokemon trainers for youtube battles

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: