ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Si te instalohet AMXMOD ne Counter Strike Server !

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Si te instalohet AMXMOD ne Counter Strike Server !   Sun Apr 06, 2008 8:03 am

Se pari shkarkone ket file : 4shared.com/file/24692301/e3916633/AMX_Mod_X.html
- Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)
- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X pastaj dy her klikoni ne INSTALLER
- Next - I accept terms ........... NEXT
- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY dhe shkojm prap NEXT
- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike
- Klikojm OK edhe ne fund Finish
- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni Wink
- Tash per mu llogirat si admin ne server me rcon veproni keshtu : rcon_password (pasvordi qe e keni len)
- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu : rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)
- Per ata qe nuk i din ja ku i keni disa comanda dhe pershkrimin per qka perdoren : http://pro-killer.110mb.com/amx-cm.txt
- Kopjimi lejohet por normalisht autori te publikohet .
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Si te instalohet AMXMOD ne Counter Strike Server !
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» lightlord counter version 2
» Old interview with Tuomas Pirinen on Strike to Stun
» Hidden Counter Ideas
» So I got off my lazy ass and have my Minecraft server up again.
» cleaning strike

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Counter Strike-
Jump to: