ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 banu n'google Bot

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ardianche
Administrator
avatar

Number of posts : 10
Registration date : 2008-03-31

PostSubject: banu n'google Bot   Fri Apr 04, 2008 2:33 pm

Ky Tutorial funksionon vetem ne Mozilla Firefox.

Ky tutorial eshte i krijuar per vetem qellime edukative.

Ky Tutorial funksionon vetem ne Mozilla Firefox.

Ky tutorial eshte i krijuar per vetem qellime edukative.

Shume website te ndryshem lejojn Robotet e Googles (Bot-et) qe te vizitojn dhe analizoj websiten e tyre per arsye se mund tu siell me shume vizitor, pra neper forume te ndryshme apo website qe kane nevoj per kycje me User dhe Password Bot-et e Google kane mundesi qe te kycen pa User dhe Password. Per tu kycur edhe ju duhet qe ta beni serverin te mendoj qe ju jeni njeri nga Botet e googles psh.spider,bot etj.

Ne do te provojm kete metod ne nje forum.

Psh ky forum nuk lejon qe Mysafiret te shikojn postet:
http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra do te tju paraqitet mesazhi qe duhet te kyceni.

Ne Mozill instalojm kete Addon:
http://www.chrispederick.com/work/fi...agentswitcher/

Kujdes!Klikoni lart afer Addres Bar kur t'ju hapet mesazhi qe nuk eshte lejuar instalimi i nje Addon per te lejuar instalimin e tij.

Pasi qe e keni instaluar shkoni Tools>User Agent Switcher>Options>Options

Klikoni ne: "User Agents" dhe me pas ne "Add"

Plotsoni keto te dhena:

* Description: Googlebot
* User Agent: Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
* App Name: Googlebot
* App Version: 5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
* Platform: http://www.google.com/bot.html
* Vendor: -kete e leni that
* Vendor Sub: -kete e leni that

Klikoni OK

Tash ne Tools>User Agent Switcher bejani Tick GoogleBot duke klikuar mbi te.

Dhe provoni perseri ne linkun qe me pare nuk mundet te kyceni per shkak se kerkohej user:
http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra tash do te shihni qe do te kyceni pa problem ne te dhe do te mund ti shikoni postet pa user.

Me e mira e ksaj eshte qe disa website i lejojn Google Bot-eve qe te kycen ne Vip Seksionet e tyre prandaj

edhe ju ndoshta mund te kyceni ne ndonjeren prej tyre
Back to top Go down
View user profile
 
banu n'google Bot
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Google dots
» Problems in translation Google
» Bad google redirect virus
» First Google Club Newsletter is Out!
» Google Doctor Who game!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Hacking & Security-
Jump to: