ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Goditje e re e Google ndaj Microsoftit

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Goditje e re e Google ndaj Microsoftit   Fri Apr 04, 2008 1:29 pm

Tė dy kompanitė e shpėrmendura janė duke luftuar ashpėr njėra ndaj tjetrės pėr dominim nė treg. Microsofti me bollėkun e pajisjeve tė tij komerciale, ndėrsa Google me njė varg pajisjesh alternative, mė sė shpeshti pa pagesė.
Kėsaj radhe gjiganti i internetit, Google, me shėrbimin e tij tė ri tenton t’i jap edhe njė goditje tė re Microsoftit.
Kah mesi i javės Google ka ofruar edhe njė shėrbim tjetėr tė radhės, Google Sites, njė mekanizėm pėr ueb i cili shfrytėzuesve tė vet u mundėson vendosjen dhe udhėheqjen e pėrbashkėt tė kompanisė sė tyre. Google Sites ėshtė konkurrencė e SharePoint tė cilėn e posedon Microsofti.

Shėrbimi i ri i Googlet u mundėson shfrytėzuesve mėnyrė tė thjeshtė tė organizimit dhe tė menaxhimit tė informatave digjitale siē janė lidhjet e uebit, kalendarėt, fotografitė, video incizimet, prezantimet dhe dokumente tjera tė ndryshme nėpėrmjet uebit.

Google Sites ėshtė pjesė e paketės sė shėrbime tė Google Apps, kėshtu qė shfrytėzuesit nga kompanitė e caktuara, tė cilėt marrin kėtė shėrbim, do tė pėrdorin Gmail, Gtalk dhe shėrbimet tjera tė kompanisė Google.

Varianti bazė i Google Sites nė tėrėsi ėshtė pa pagesė, derisa pėr shfrytėzuesit qė kėrkojnė mė shumė Google ka pėrgatitur versionin Premiere Edition, i cili pėr kompjuter do tė kushtojė 50 dollarė nė vit. (Telegrafi)
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Goditje e re e Google ndaj Microsoftit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Google dots
» Google Doctor Who game!
» Lapid Israel
» Carentan O Carentan
» THE BEST CHOCOLATE CHIP COOKIE RECIPE

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: