ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Inteli hyn nė tregun e SSD-ve

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Inteli hyn nė tregun e SSD-ve   Fri Apr 04, 2008 1:26 pm

Inteli hyn nė tregun e SSD-veInteli ka bėrė tė ditur se gjatė kėtij viti do tė paraqitet nė tregun e SSD-ve, qė gjithsesi pėr kompanisė Samsung, Toshiba dhe SanDisk, nuk ėshtė lajm i mirė.Inteli tani pėr tani ofron zgjidhje TSOP SSD me kapacitet deri 16 GB ndėrsa planifikon tė ofrojė edhe SATA II disqet 1.8" dhe 2.5" me kapacitet prej 80 deri 160 GB.

Troy Winslow, menaxher i marketingut nė Intel, deklaroi se SSD-tė e Intelit do tė kenė performansa mė tė mira se sa zgjidhjet e tashme (100 MB/s lexim tė tė dhėnave). Nė Intel poashtu e shohin SSD-nė
__________________
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
 
Inteli hyn nė tregun e SSD-ve
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: