ShKuPi
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat

Go down 
AuthorMessage
fRoD
Administrator
avatar

Number of posts : 87
Age : 23
VenDi : shkup
Registration date : 2008-03-28

PostSubject: Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat   Fri Apr 04, 2008 1:19 pm

Teknoglogjia BUFFALO tė hėnen ka prezentua njė ''mini hard disk'' nga 500gb.Kjo model iu bashkohet edhe modeleve tė tjera tė kesaj lloj ''mini hard diska'' dhe do tė kushtoj rreth $329.
Ky devize(pajisje) ėshtė e ndertaur nga shasi plastike e cila ėshtė e krijuar ashtu qė mund tė pėrballoj goditjet e ndryshme, konektohet duke pėrdorur USB 2.0 dhe 1.1.Kablloja e USB-sė ėshtė e ndėtuar mbrenda devizes kėshtu qė lehtė mund tė mbeshtjellet rreth vehtes pėr njė paketim mė tė lehtė.
Mbrenda ėshtė njė mekanizem nga 5400 RPM e konektuar via USB deri tek SATA bridge(''urė'')
Dimensionet e saj janė 5 x 0.8 x 3.3 inēa dhe peshon rreth 0.190kg.
Mban edhe software por ėshtė vetem pėr Windows, pavarėsisht ėshtė i mundshėm edhe pėr Mac.Makina fotografike me njė potencial shumė tė lartė mund tė gjej obiekte tė fshehura nė distancė edhe kur personat janė nė levizje. Nuk njeh detajet fizike te trupit tė njeriut dhe nuk eshtė i dėmshėm per shikimin e makinės me sy, simbas asaj qė thot kompania.

Teknologjia, e cila ka aplikacione ushtarake dhe civile mund tė jet e perdorur nė aeroporte ku ka shumė njerz, nė qėndra komerciale apo nė ndonjė event sportiv.
Back to top Go down
View user profile http://www.sh-crew.com
TrackEr
GuestPostSubject: Re: Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat   Sun Apr 06, 2008 2:43 am

thnx njeri
Back to top Go down
 
Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2" Burrell Governors
» 2"Burrell Smokebox tube / smokebox door ring
» 4" Burrell Kit 10
» Challenge 2: "Shagadelic 70's!"
» Help needed for Tender Locomotive 5" gauge Kit - Stolen Boiler

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.shkupi-hackers.com :: Lajme te portalit ( Teknologjija, shkenca dhe Website)-
Jump to: